Pracowity początek czerwca

Pracowicie spędzili początek czerwca lekkoatleci naszego gimnazjum.

W środę 10.06 na stadionie krakowskiej AWF zwyciężyli w zawodach wojewódzkich – drużynowej gimnazjadzie w lekkiej atletyce oraz w eliminacjach sztafet do Ogólnopolskiego Festiwalu Sztafet Vena.

Po uzyskaniu kwalifikacji – 13.06 wystartowali w Finale Krajowym Gimnazjady w Białymstoku, gdzie po dobrej walce okraszonej kilkoma rekordami życiowymi wywalczyli dobre VI miejsce. Udało zdobyć się dwa medale indywidualneWiktor Salamonowicz w biegu na 100m – 11,44s oraz Kamil Kłosiński w skoku wzwyż182cm.

Bezpośrednio z Bialegostoku część zespołu przeniosła się do Łodzi, gdzie 14.06 walczyli w W Ogólnopolskim Festiwalu Sztafet Vena. Obydwie sztafety (4x100m oraz szwedzka) udanie wystartowały w biegach eliminacyjnych uzyskując awans do 8 zespołowego finału. Fantastycznie w finale zaprezentowała się sztafeta 4x100m – chłopcy w składzie Zych Jakub, Salamonowicz Wiktor, Golas Daniel i Szczudło Jakub zajęli IIIm, zdobywając brązowy medal.

Sztafeta szwedzka po dzielnej walce w finale dobiegła na VIII miejscu.

Zawodnicy po raz pierwszy mieli okazję przeżyć taki „maraton sportowy” – zawody po zawodach. Spisali się bardzo dobrze, miejmy nadzieję, że zaprocentuje to w ich dalszej karierze sportowej.