Archiwa dla Lipiec2016

Partille Cup 2016 Goeteborg Szwecja

W dniach 4 – 9 lipca dziewczęta i chłopcy z klas 5 brali udział w największym turnieju piłki ręcznej na świecie – Partille Cup w Goeteborgu w Szwecji.

Partille_Cup2016_otwarcieW tym wielkim święcie handbalu uczestniczyły drużyny z 43 krajów, ponad 21000 graczy w ciągu tygodnia rozegrało 1070 meczów.
Dziewczęta grały w kategorii G12 w grupie 7 , natomiast chłopcy zostali podzieleni na 2 drużyny i grali w kategorii B12 w grupie 5 i w grupie 8

 
galeria zdjęć

 
Dziewczęta zmierzyły się w grupie z przeciwniczkami z Danii, Szwecji i Tajpej.

SKS Kusy – Kungälvs HK 3 8:8 SKS Kusy – Herning FH 9:19 SKS Kusy – Da-Hsin Elementary School 5:19 SKS Kusy – OV Helsingborg 7:1 SKS Kusy – Torslanda HK 3 12:15i w meczu 1/16 finału B przegrały z Mölndals HF 2 7:8

Chłopcy Kusy 2 zmierzyli się w grupie z przeciwnikami z Danii, Szwecji i Norwegii.

SKS Kusy 2 – Frogner IL 17:4 SKS Kusy – H43 Lund 3 7:11 SKS Kusy – Herning FH 2 11:9 SKS Kusy – IK Sävehof 3 3:9 SKS Kusy – Önnereds HK 2 12:22 i w meczu 1/16 finału B przegrali z Lödde Vikings HK 10:13

Chłopcy Kusy 1 zmierzyli się w grupie z przeciwnikami z Norwegii, Szwecji, Danii i Egiptu.

SKS Kusy – IFK Kristianstad 15:17 SKS Kusy – Hellerup IK 16:16 SKS Kusy – Önnereds HK 1 10:13 SKS Kusy – Lödde Vikings HK 14:19 SKS Kusy – Baekkelaget SK 9:15 SKS Kusy – Al-Shams SC 15:18i w meczu 1/16 finału B wygrali z Strandby-Elling IF 14:4 w meczu 1/8 finału B wygrali z Brabrand IF 17:11 w meczu 1/4 finału B wygrali z Herning FH 2 14:16 w meczu 1/2 finału B przegrali HK 2 Ankaret 14:19

Dla naszych młodych szczypiornistów była to wspaniała okazja do zmierzenia się z rywalami z całego świata, sprawdzenia swoich umiejętności. Mimo doznanych porażek, zebraliśmy duży bagaż doświadczeń i z optymizmem patrzymy w przyszłość.
Oprócz rywalizacji sportowej, nasza ekipa poznała Goeteborg, uczestniczyła w wspaniałej ceremonii otwarcia , bawiła się w parku rozrywki Liseberg, pojechaliśmy na wycieczkę nad Morze Północne.

Gratulacje dla zawodniczek, zawodników i trenerów

Opieka trenerska:
Katarzyna Pawłowska, Anna Burek, Kacper Król, Alina Zachwieja, Anna Sowa, Jan Sowa