Piłka ręczna

Ogólnopolski Turniej Mikołajkowy w Piłce Ręcznej

_frontturniej_mikolajkowy2017_5Ponad 700 uczniów klas czwartych, piątych i szóstych z całego kraju wzięło udział w Turnieju Mikołajowym w piłce ręcznej w Kielcach w dniach 1-3.12.2017 r. Nasze zespoły startowały w swoich kategoriach wiekowych wspierane zawodniczkami ze SP nr 89.

KLASA IV dziewczęta – I miejsce
najlepsza bramkarka turnieju klas IV – Emilia Dragosz
najlepsza zawodniczka zespołu – Patrycja Ziomek

KLASA IV chłopcy – IV miejsce
najlepszy zawodnik zespołu – Jakub Nowak

KLASA V dziewczęta – VII miejsce
najlepsza zawodniczka zespołu – Martyna Mochal

KLASA V chłopcy – VII miejsce
najlepszy zawodnik zespołu – Adrian Trójniak

KLASA VI dziewczęta – IV miejsce
najlepsza zawodniczka zespołu – Nikola Leśniak

Skład dziewcząt klasy IV – Karaś Kamila, Szulda Nikola, Żywczak Julia, Dragosz Emilia, Świerczek Magdalena, Marzec Natalia, Policht Zuzanna, Pieczarka Zuzanna, Siewierska Bianka, Wasita Weronika, Cieślik Alicja, SP 89 – Ziomek Patrycja, Nerć Aleksandra, Dyrka Zuzanna, Maciasz Anna, Hornik Daria, trener Anna Burek

Skład chłopców klasy IV – Mastalerz Daniel, Żmuda Paweł, Pietrzyk Szymon, Banachowicz Szymon, Nowak Jakub, Psuj Adrian, Latko Karol, Szpakowski Piotr, Szkaradek Filip, Pawlina Bartłomiej, trener marek Ćmil

Skład dziewcząt klasy V – Bochaczyk Kinga, Korszla Oliwia, Paciorek Gabriela, Mochal Martyna, Piocha Justyna, Leśniak Magda, SP 89 – Głuch Maria, Piątkowska Nadia, Skrobiś Klaudia, Mika Emilia, Porębska Paulina, Cichy Zuzanna, trener Dorota Jakubowska

Skład chłopców klasy V – Burmer Adrian, Kołodziej Jan, Kuszaj Dawid, Zych Dawid, Pac Dariusz, Pawlina Oliwier, Piskorz Oliwier, Sochacki Szymon, Szot Jakub, Gaudyn Daniel, Szczepaniec Filip, Strojek Antoni, Ślęzak Oskar, Windys Kamil, Patla Kacper, Musiał Mateusz, Kopieniak Mateusz, Jakosz Maciej, Trójniak Adrian, trener Maciej Grzyb

Skłąd dziewcząt klasy VI – Leśniak Nikola, Wilkosz Oliwia, Kowalczyk Marcelina, Ciastoń Kinga, Pituła Nikola, Kotnis Aleksandra
Roszkowska Aleksandra, Filo Martyna, Najder Zuzanna, Pawłowska Oliwia, Adamiak Patrycja, Chochół Patrycja, Kruczek Julia, Drozd Kornelia, Michalik Patrycja, trener Iwona Pietrzyk

Gratulujemy !!!

galeria zdjęć

Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Karczew Cup

W dniach 9-12.11.2017 odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt, w którym startowały nasze drużyny w 3 kategoriach wiekowych. 36 zespołów w kategorii juniorek młodszych, młodziczek i dzieci rywalizowało przez 4 dni na 3 halach.

karczew_2017_1I miejsce zdobyły nasze zawodniczki w kategorii dzieci i w kategorii młodziczek, odnosząc ogromny sukces sportowy :)
IX miejsce zajęła drużyna juniorek młodszych
Nasze zawodniczki zdobyły też nagrody indywidualne

galeria zdjęć

w kategorii dzieci:

Kinga Bochaczyk – najlepsza bramkarka turnieju

Patrycja Chochół, Julia Kruczek – wybrane do „siódemki: turnieju

Oliwia Pawłowska – wyróżniająca zawodniczka zespołu

w kategorii młodziczek:

Weronika Janus – najlepsza zawodniczka turnieju

Julia Krasek – wybrana do „siódemki” turnieju

Skład dziewcząt: Półtorak Julia; Najder Zuzanna; Mochal Martyna; Chochół Patrycja; Polowiec Nikola; Piocha Justyna; Adamiak Patrycja; Kruczek Julia; Bochaczyk Kinga; Pawłowska Oliwia; Kara Julia; Paciorek Gabriela;

trener: Iwona Pietrzyk

Skład młodziczek: Gałan Weronika; Grzybek Gabriela; Janus Weronika; Krasek Julia, Leśniak Nikola; Maj Nikola; Makara Zuzanna; Michalec Karolina; Pękala Gabriela; Plucińska Oliwa; Rogala Karolina; Roszkowska Aleksandra; Szafrańska Oliwa; Walczak Emila; Wilkosz Oliwia;

trener: Anna Burek

Skład Juniorek młodszych: Czerwik Julia; Tatiana Barnowska; Aleksandra Łysek; Bochenek Aleksandra; Drab Natalia; Szymczak Julia; Merta Katarzyna; Katarzyna Klima; Hejnold Klaudia; Paluch Katarzyna;

trener: Beata Kornecka

Obóz w Gdyni

oboz_gdynia_strona2
Obóz w gdyni 15 – 27.08.2017 r. zorganizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. logo-malopolska-do-newsa

 

galeria zdjęć

Był zawodnikiem SKS KUSY KRAKÓW w PGE VIVE KIELCE

Arkadiusz_MorytoBardzo dobre informacje doszły do nas z Kielc, a mianowicie Arkadiusz Moryto, który jeszcze rok temu był zawodnikiem SKS KUSY Kraków podpisał kontrakt z PGE VIVE KIELCE.
Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!!!

***

PLAKAT-AMM-2

NAJLEPSI W MAKROREGIONIE

16 i 17 czerwca w Przemyślu odbył się Makroregionalny Turniej Mistrzów Wojewódzkich w piłce ręcznej chłopców rocznika 2004.
turniej-mistrzow-wojewodzkich_3Była to impreza kończąca rozgrywki dla tej kategorii wiekowej. Startowały najlepsze drużyny klubowe z województw podkarpackiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i małopolskiego. Dwudniową rywalizację sportową wygrał przedstawiciel województwa małopolskiego zespół SKS Kusy Kraków, który pokonał drużyny AZS UMCS Lublin, UKS SP 14 Przemyśl oraz zespół Vive Tauron Kielce.
Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Kamil Szeląg , wyróżniającymi zawodnikami zostali jeszcze Aleksander Węgiel, Filip Wrona, Szymon Pleszyński i Daniel Drożdż wszyscy z Kusego Kraków.

Skład zespołu:
Adamski Patryk, Babrzymąka Igor, Baran Dominik, Boduch Piotr, Demartin Damian, Doniec Jacek, Drożdż Daniel, Dragosz Jan, Kmiecik Mateusz, Kwatera Filip, Pleszyński Szymon, Pletniow Eryk, Pabian Łukasz, Przybysz Marcin, Szeląg Kamil, Węgiel Aleksander, Wrona Filip.
trenerem zespołu jest Katarzyna Pawłowska.

galeria zdjęć

V-ce Mistrzynie Małopolski w piłce ręcznej dziewcząt

W dniu 4 czerwca 2017 odbył się w Bobowej 4 finałowy turniej o zwycięstwo w Małopolskiej Lidze Dziewcząt w piłce ręcznej..
mistrzowie_malopolski_2017_1Zwycięstwo w całych rozgrywkach przypadło drużynie UKS Sęp, a nasze szczypiornistki zdobyły wicemistrzostwo. Na pocieszenie pozostał fakt, że na koniec wygrałyśmy z mistrzyniami i to na ich terenie.
Skład drużyny:
Zuzanna Makara, Karolina Michalec, Weronika Janus, Julia Krasek, Emilia Walczak, Nikola Leśniak, Oliwia Szafrańska, Oliwia Wilkosz, Gabriela Pękala, Wiktoria Gałan, Nikola Maj, Gabriela Grzybek, Karolina Rogala, Marcelina Kowalczyk, Kornelia Zając, trener – Anna Burek

Gratulacje :) !!!.

galeria zdjęć