Kusy zagra w ćwierćfinale

Kusy_zagra_cwiercfinaleJuniorzy Kusego zajęli drugie miejsce w 1/8 finalu Mistrzostw Polski w Piekarach Śląskich.
Nowohucka ekipa rozpoczęła zawody od porażki ze Stalą Mielec 20:21. W tym momencie zawodnicy wyczerpali już limit porażek, jeżeli nie chcieli odpaść z dalszej rywalizacji. Tymczasem drugi mecz z Olimpią Piekary Śląskie rozpoczęli fatalnie. Po pierwszej połowie gospodarze wygrywali 24:17, lecz w drugiej połowie drużyna z Krakowa uszczelniła defensywę poprawiła skuteczność w ataku co przyniosło efekt w postaci końcowego wyniku 38:34 dla nowohucian. SKS Kusy był teraz w komfortowej sytuacji bo do awansu wystarczało pokonać najsłabszy zespół zawodów Start Konin. Rezultat 37:19 mówi wszystko o tym jak ten mecz wyglądał. Turniej wygrała ekipa gospodarzy Olimpia Piekary Śląskie. Kusy zajął drugie miejsce co oznacza że na ćwierćfinał uda się do Płocka.