• Lajkonik Cup Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej

  • Lajkonik Cup Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej 2018

  • Szczypiorniści Kusego wicemistrzami Polski juniorów młodszych!

  • Lajkonik Cup Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej

Siemiatycze XXIII Podlaski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców

W dniach 20-22.04.2018 w Siemiatyczach odbył się XXIII Podlaski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców, w którym brały udział zespoły SKS Kusego Kraków.

W grach eliminacyjnych zarówno dziewczęta jak i chłopcy wywalczyli I miejsce w swoich grupach i awansowali do półfinału. Nadmienić trzeba, że chłopcy grali w kategorii starszej. W meczu półfinałowym dziewczęta zwyciężyły z klubem z Siemiatycz i pewnie awansowały do finału. W finale po zaciętym pojedynku przegrały 15:17 z Varsovią i zostały srebrnymi medalistkami turnieju.

W meczu półfinałowym chłopcy ulegli zespołowi Nike Ciechanów , natomiast w meczu o 3 miejsce pokonali SP 2 Olsztyn II 17:8
i zdobyli brązowe medale w turnieju.

Najlepszą bramkarką turnieju została bramkarka SKS Kusy – Zuzanna Makara, najlepszą zawodniczką naszej drużyny wybrano Julię Krasek.
Królem strzelców turnieju został zawodnik SKS Kusy – Kamil Szeląg, najlepszym zawodnikiem drużyny chłopców wybrano Filipa Wronę.

Grupa dziewcząt: Walczak Emilia, Krasek Julia, Janus Weronika, Makara Zuzanna, Plucińska Oliwia, Michalec Karolina, Gałan Wiktoria, Stawarczyk Zuzanna, Szafrańska Oliwia, Leśniak Nikola, Wilkosz Oliwia.
trener: Anna Burek

Grupa chłopców: Pleszyński Szymon, Szeląg Kamil, Wrona Filip, Demartin Damian, Kmiecik Mateusz, Pabian Łukasz, Dragosz Jan, Adamski Patryk, Pletniow Patryk, Strojek Aleksander, Babrzymąka Igor, Drożdż Daniel, Kwatera Filip.
trener: Katarzyna Pawłowska

Gratulacje dla zawodników i ich trenerek 🙂

Podlaski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców

20180422_141851

IMG_20180422_141317

IMG_20180422_142147

Lajkonik Cup 2018

pilka_lajkonikW dniach 6 – 7 – 8 kwietnia 2018 rozegrany został w Krakowie XXXVIII Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Lajkonik Cup. Organizatorem turnieju od lat jest Szkolny Klub Sportowy „Kusy” przy Szkole Podstawowej nr 91 w Krakowie.

Lajkonik Cup to największy młodzieżowy turniej w Polsce, na który przyjeżdżają ekipy z Polski, a także wiele zespołów z zagranicy. Do Grodu Kraka przyjechało blisko 1400 zawodniczek i zawodników co stanowiło 105 zespołów, które rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych.

Wyniki meczy finałowych:

K05 – MTS Kwidzyń – GSS Junior Gardeja — wynik: 15-10

M05 – MTS Kwidzyń – MUKS Zagłębie Sosnowiec — wynik: 11-14

K04 – UKS Sęp Wilczyska – MTS Żory — wynik: 16-8

M04 – SKS Kusy Kraków – MKS Ustroń — wynik: 22-12

K03 – Onnereds HK III – UHC Admira Landhaus — wynik: 19-16

M03 – CYSS 3 Melitopol – SPR Wisła Sandomierz — wynik: 18-10

SKS Kusy Kraków zdobył w sumie jeden złoty medal i jeden brązowy.

galeria zdjęć

Ogólnopolski Turniej Mikołajkowy w Piłce Ręcznej

_frontturniej_mikolajkowy2017_5Ponad 700 uczniów klas czwartych, piątych i szóstych z całego kraju wzięło udział w Turnieju Mikołajowym w piłce ręcznej w Kielcach w dniach 1-3.12.2017 r. Nasze zespoły startowały w swoich kategoriach wiekowych wspierane zawodniczkami ze SP nr 89.

KLASA IV dziewczęta – I miejsce
najlepsza bramkarka turnieju klas IV – Emilia Dragosz
najlepsza zawodniczka zespołu – Patrycja Ziomek

KLASA IV chłopcy – IV miejsce
najlepszy zawodnik zespołu – Jakub Nowak

KLASA V dziewczęta – VII miejsce
najlepsza zawodniczka zespołu – Martyna Mochal

KLASA V chłopcy – VII miejsce
najlepszy zawodnik zespołu – Adrian Trójniak

KLASA VI dziewczęta – IV miejsce
najlepsza zawodniczka zespołu – Nikola Leśniak

Skład dziewcząt klasy IV – Karaś Kamila, Szulda Nikola, Żywczak Julia, Dragosz Emilia, Świerczek Magdalena, Marzec Natalia, Policht Zuzanna, Pieczarka Zuzanna, Siewierska Bianka, Wasita Weronika, Cieślik Alicja, SP 89 – Ziomek Patrycja, Nerć Aleksandra, Dyrka Zuzanna, Maciasz Anna, Hornik Daria, trener Anna Burek

Skład chłopców klasy IV – Mastalerz Daniel, Żmuda Paweł, Pietrzyk Szymon, Banachowicz Szymon, Nowak Jakub, Psuj Adrian, Latko Karol, Szpakowski Piotr, Szkaradek Filip, Pawlina Bartłomiej, trener marek Ćmil

Skład dziewcząt klasy V – Bochaczyk Kinga, Korszla Oliwia, Paciorek Gabriela, Mochal Martyna, Piocha Justyna, Leśniak Magda, SP 89 – Głuch Maria, Piątkowska Nadia, Skrobiś Klaudia, Mika Emilia, Porębska Paulina, Cichy Zuzanna, trener Dorota Jakubowska

Skład chłopców klasy V – Burmer Adrian, Kołodziej Jan, Kuszaj Dawid, Zych Dawid, Pac Dariusz, Pawlina Oliwier, Piskorz Oliwier, Sochacki Szymon, Szot Jakub, Gaudyn Daniel, Szczepaniec Filip, Strojek Antoni, Ślęzak Oskar, Windys Kamil, Patla Kacper, Musiał Mateusz, Kopieniak Mateusz, Jakosz Maciej, Trójniak Adrian, trener Maciej Grzyb

Skłąd dziewcząt klasy VI – Leśniak Nikola, Wilkosz Oliwia, Kowalczyk Marcelina, Ciastoń Kinga, Pituła Nikola, Kotnis Aleksandra
Roszkowska Aleksandra, Filo Martyna, Najder Zuzanna, Pawłowska Oliwia, Adamiak Patrycja, Chochół Patrycja, Kruczek Julia, Drozd Kornelia, Michalik Patrycja, trener Iwona Pietrzyk

Gratulujemy !!!

galeria zdjęć

Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Karczew Cup

W dniach 9-12.11.2017 odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt, w którym startowały nasze drużyny w 3 kategoriach wiekowych. 36 zespołów w kategorii juniorek młodszych, młodziczek i dzieci rywalizowało przez 4 dni na 3 halach.

karczew_2017_1I miejsce zdobyły nasze zawodniczki w kategorii dzieci i w kategorii młodziczek, odnosząc ogromny sukces sportowy 🙂
IX miejsce zajęła drużyna juniorek młodszych
Nasze zawodniczki zdobyły też nagrody indywidualne

galeria zdjęć

w kategorii dzieci:

Kinga Bochaczyk – najlepsza bramkarka turnieju

Patrycja Chochół, Julia Kruczek – wybrane do „siódemki: turnieju

Oliwia Pawłowska – wyróżniająca zawodniczka zespołu

w kategorii młodziczek:

Weronika Janus – najlepsza zawodniczka turnieju

Julia Krasek – wybrana do „siódemki” turnieju

Skład dziewcząt: Półtorak Julia; Najder Zuzanna; Mochal Martyna; Chochół Patrycja; Polowiec Nikola; Piocha Justyna; Adamiak Patrycja; Kruczek Julia; Bochaczyk Kinga; Pawłowska Oliwia; Kara Julia; Paciorek Gabriela;

trener: Iwona Pietrzyk

Skład młodziczek: Gałan Weronika; Grzybek Gabriela; Janus Weronika; Krasek Julia, Leśniak Nikola; Maj Nikola; Makara Zuzanna; Michalec Karolina; Pękala Gabriela; Plucińska Oliwa; Rogala Karolina; Roszkowska Aleksandra; Szafrańska Oliwa; Walczak Emila; Wilkosz Oliwia;

trener: Anna Burek

Skład Juniorek młodszych: Czerwik Julia; Tatiana Barnowska; Aleksandra Łysek; Bochenek Aleksandra; Drab Natalia; Szymczak Julia; Merta Katarzyna; Katarzyna Klima; Hejnold Klaudia; Paluch Katarzyna;

trener: Beata Kornecka

Obóz w Gdyni

oboz_gdynia_strona2
Obóz w gdyni 15 – 27.08.2017 r. zorganizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. logo-malopolska-do-newsa

 

galeria zdjęć

Był zawodnikiem SKS KUSY KRAKÓW w PGE VIVE KIELCE

Arkadiusz_MorytoBardzo dobre informacje doszły do nas z Kielc, a mianowicie Arkadiusz Moryto, który jeszcze rok temu był zawodnikiem SKS KUSY Kraków podpisał kontrakt z PGE VIVE KIELCE.
Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!!!

***

PLAKAT-AMM-2