Szczypiorniści Kusego wicemistrzami Polski juniorów młodszych!

Znakomicie spisali się w trwających od 20 – 25 maja w vice-mistrzowiePłocku Mistrzostwach Polski juniorzy młodsi Kusego zdobywając srebrny medal. Młodzi krakowianie trenowani przez trenerski duet Łukasz Wróbel i Jan Sowa sięgnęli po sukces tocząc bardzo zacięte i wyrównane pojedynki. Już w fazie grupowej wydawało się, że szanse na dobry start równe są zeru. Po porażkach z płocką Wisłą 27:33 i Ostrovią 26:32 przyszło jednak zwycięstwo z KSSPR Końskie 34:26 i dzięki większej ilości strzelonych bramek awans do strefy medalowej, czyli półfinału. W półfinale Kusy okazał się lepszy i zwyciężył MOS Wrocław 35:31 awansując wraz z grupowym rywalem płocką Wisłą do finału.

Finał rozpoczął się udanie dla faworyzowanej Wisły, która szybko wyszła na zawody-plockprowadzenie 6:1 i już do końca meczu nie oddała prowadzenia zwyciężając 33:22. Dla krakowian pozostał srebrny medal, który stanowi duży sukces tej drużyny. A oto skład srebrnego zespołu: Paweł Bańbuła, Bartłomiej Duda, Mateusz Mazanek, Piotr Górka, Jakub Nowak, Adrian Lubowicki, Arkadiusz Moryto, Dominik Piekutowski, Paweł Raczyński, Mateusz Rogóż, Konrad Samolej, Marek Sobczyk, Paweł Tekiela oraz Łukasz Urbanowicz.

Duże wyróżnienie spotkało Arkadiusza Moryto, który uznany został najlepszym zawodnikiem turnieju! Gratulujemy!SKS-Kusy-Krakow
Teraz liczymy na dobry występ juniorek młodszych tego klubu, które aktualnie w Radomiu biorą udział w finałowym turnieju o krajowy czempionat.

 

Tagowanie: > >

Comments are closed.