Plan wykonany

W zakończonym turnieju 1/4 Pucharu ZPRP w Busku Zdrój, drużyna SKS KUSY Kraków zajęła pierwsze miejsce, co skutkuje awansem do kolejnej rundy Pucharu.

Nasza ekipa w pierwszym meczu podejmowana była przez gospodarzy turnieju PMOS Busko Zdroj. Zawody okazały się bardzo wyrównane, drużyna z Buska postawiła mocne warunki naszym chłopcom. Do przerwy podopieczni Trenera Łukasza Wróbla wygrywali 16:13 by całe spotkanie zakończyło się wynikiem 28:21. W drugim meczu UKS Juveniia Rzeszów przegrała z drużyną UKS Olimpia Biała Podlaska 25:35.

W drugim dniu zawodów, zespół z Nowej Huty chcąc myśleć o awansie do dalszej fazy rozgrywek, musiał wygrać spotkanie z drużyną Olimpii. Jak się okazało, mobilizacja i koncentracja przed meczem oraz w trakcie zawodów była na bardzo wysokim poziomie, ponieważ zespół z Białej do przerwy zdobył tylko 9 bramek a Kusy 20. Po przerwie nadal była kontynuowana bardzo dobra obrona oraz skuteczność co pozwoliło zespołowi z Krakowa po ostatnim gwizdku sędziego unieść ręce w górę w geście zwycięstwa. Zawody zakończyły się wynikiem 43: 17 dla SKS KUSY Kraków. W spotkaniu pomiędzy drużynami z Buska i Rzeszowa padł wynik 33:16 (15:7)

W ostatnim dniu zawodów KUSY podejmował drużynę Juvenii Rzeszów, obie drużyny miały już jasną sytuację w tym turnieju. Drużyna z Krakowa przypieczętowała awans do kolejnego etapu zwycięstwem 27:14 (16:9) a w spotkaniu decydującym o awansie z drugiego miejsca drużyna reprezentująca Białą Podl. pokonała ekipę gospodarzy z Buska Zdroju 33:25 choć do przerwy na tablicy był wynik remisowy 13:13.
Należy wspomnieć, że indywidualne wyróżnienia uzyskali Kacper Kidała (Najlepszy bramkarz turnieju) oraz Wiktor Dębski (Najlepszy zawodnik).

mms_img-808146647

Drużyna SKS KUSY Kraków wystąpiła w składzie: Chrystian Chwaja, Wiktor Dębski, Kacper Kidała, Machura Mateusz, Narożnowski Mikołaj, Nowak Mateusz, Ochal Szymon, Orłowski Piotr, Potępa Konrad, Skalski Dariusz, Stałgo Arkadiusz, Szpakowski Mateusz, Szydło Kacper, Walczyk Patryk.
Sztab Trenerski: Łukasz Wróbel, Marek Ćmil oraz Marcin Walczyk.

Logo-Malopolska_smallProjekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego