SUKCES RODZI SIĘ W…….. cz. 2

W hali SP 91 na os. Handlowym odbył się turniej 1/8 Pucharu ZPRP, w którym brały udział drużyny  MUKS 21 Płock, MSPR Siódemka – Miedź Legnica, UKS ISKRA Bydgoszcz oraz gospodarz zawodów SKS KUSY Kraków.

kusy1_8_wygrana2Przez trzy dni od 18-20.06.2018 r. drużyny rywalizowały ze sobą, w celu uzyskania prawa, zakwalifikowania się do 1/4 PMM czyli do najlepszej ósemki zespołów w Polsce w kategorii młodzik. Jest nam miło zakomunikować, że tej sztuki dokonał zespół  z Nowej Huty. Nasza drużyna spotkała się kolejno z drużyną MSPR Siódemka – Miedź Legnica następnie z MUKS-em 21 Płock oraz faworytem turnieju  UKS ISKRA Bydgoszcz.

W każdym meczu ekipa z Krakowa toczyła zacięte boje z przeciwnikiem. Losy zwycięstwa ważyły się do ostatnich minut spotkania. Zawodnicy potwierdzili dobre przygotowanie fizyczne oraz psychiczne do tej rundy zawodów. SKS KUSY zainkasował znów komplet punktów wygrywając z MSPR Siódemka – Miedź Legnica  27:24 (15:12),  MUKS-em 21 Płock 29:21 (12:10) oraz  z  UKS ISKRA Bydgoszcz 26:24 (13:11) ten ostatni wynik szczególnie cieszy gdyż był to rewanż za przegrany w Katowickim Spodku finał Ogólnopolskiej akcji ” Szczypiorniak na Orliki”.

Sztab Trenerski w składzie Tomasz Szeląg, Bartłomiej Jarosz, Łukasz Wróbel, zgodnie przyznał, że kolejny turniej, który odbędzie się 1-3.06.2018 również w Krakowie w hali SP 91 na os. Handlowym, będzie najtrudniejszą przeprawą do przebycia w tym sezonie ligowym. Stawką jest awans do tzw Final Four czyli czterech najlepszych drużyn w Polsce. Na przeszkodzie staną zespoły z Wrocławia ( pt godz.18-20 ), Zabrza ( so 18-20 ) oraz Tarnowa ( nd 12-14 ).

Drużyna SKS KUSY Kraków wystapiła w składzie:
Drajewicz Olaf, Włodarczyk Maciej, Mrozek Sebastian, Bieniek Krystian, Gorczyca Patryk, Strojek Aleksander, Szeląg Kamil, Smagowicz Szymon, Wrona Filip, Wasserman Dawid, Włodarczyk Karol, Jelski Kacper, Jarosz Filip, Szeląg Tomasz, Pietrzak Wiktor.

  1. SKS KUSY Kraków — 9 pkt
  2. MSPR Siódemka – Miedź Legnica — 3 pkt
  3. UKS ISKRA Bydgoszcz — 3 pkt
  4. MUKS 21 Płock — 3 pkt

Comments are closed.