SUKCES RODZI SIĘ W ……..

W dniach 4 – 6. 05. 2018 w Przemyślu, odbył się turniej Pucharu ZPRP młodzików. Rywalizowały cztery drużyn, gospodarz SRS Czuwaj Przemyśl, PGE VIVE I Kielce, Azoty – Puławy I oraz SKS KUSY Kraków.

1_pucharu_ZPRP_mlodzikowStawką w/w zawodów był awans dwóch pierwszych zespołów do 1/8 PMM. Nasza drużyna w pierwszym dniu turnieju, spotkała się z PGE VIVE I Kielce – drużyną broniącą tytułu w roczniku 2003. Nie był to mecz dla kibiców o słabych nerwach i o zdiagnozowanym nadciśnieniu. Bramka za bramkę i tak przez 49 min.
Zawodnicy z Nowej Huty, zachowali jednak więcej zimnej krwi co zaowocowało wypracowaniem sobie przewagi dwóch bramek 22:20 (11:11) oraz zdobyciem 3 pkt. W drugim meczu tego dnia gospodarz turnieju SRS Czuwaj Przemyśl podejmował drużynę Azoty – Puławy I, wynik spotkania to 30: 24 dla Przemyśla.3_pucharu_ZPRP_mlodzikow

W drugim dniu zespół Kusego mierzył się z ekipą Azoty – Puławy I. Scenariusz pisany przez zawodników wystepujących na parkiecie mógłby zadowolić nie jednego konesera piłki ręcznej. Wystarczy tylko nadmienić, że zwycięską bramkę „po czasie” z rzutu wolnego zdobył Filip Jarosz w sobie znanym tylko sposobie. Było to spotkanie, w którym szala zwycięstwa przechylała się raz na stronę zawodników z Krakowa a raz na stronę zawodników z Puław. Jednak to nasi zawodnicy unieśli ręce do góry w geście zwycięstwa 30:29 ( 17:15) i kolejne 3 pkt dopisaliśmy na konto Kusego. W drugim meczu SRS Czuwaj Przemyśl przegrał spotkanie z PGE VIVE I Kielce 19:30 (10:12).

2_pucharu_ZPRP_mlodzikowW ostatnim dniu turnieju 1/16 pucharu ZPRP przyszło zmierzyć się nam z drużyną SRS Czuwaj Przemyśl i co zapowiadało ogromne emocje, ponieważ ekipa z Przemyśla musiała to spotkanie wygrać 7 bramkami aby awansować do kolejnej rundy.
Do przerwy gospodarze prowadzili 19:14 i byli ekipą zdecydowanie lepszą uzyskując nawet w tej części meczu 6 bramek przewagi. Po przerwie uwagi sztabu szkoleniowego poskutkowały, mozolne, cierpliwe odrabianie strat poparte skuteczną obroną zaowocowało zwycięstwem ekipy z Nowej Huty 31:26 i awansem z kompletem pkt do następnej fazy rozgrywek. W meczu pomiędzy Azoty – Puławy I a PGE VIVE I Kielce padł wynik 45:19 (21:12).
Kolejny turniej tym razem 1/8 Pucharu ZPRP odbędzie się w Krakowie w dniach 18-20.05.2018 na os. Handlowym 4, SKS KUSY Kraków będzie podejmowł ekipy z Bydgoszczy, Płocka oraz Legnicy.

1. SKS KUSY Kraków — 9 pkt
2. PGE VIVE I Kielce — 6 pkt
3. SRS Czuwaj Przemyśl — 3 pkt
4. Azoty – Puławy I — 0 pkt

Comments are closed.